Speedwayst

Speedway on adrenaliinirohke, kaasahaarav ja vaatemänguline motospordi ala, mida sõidetakse 256-400 meetri pikkusel pinnaskattega ovaalil. See tähendab kahe vasakkurvi ja kahe sirge võimalikult kiiret läbimist. Võidab see, kes kogub enim punkte ja ületab finaalis finišijoone esimesena.
Võisteldakse tabelite alusel, mis on koostatud nii, et iga võistleja saaks eelsõitudes võistelda kõigi teiste sõitjatega ning startida igalt stardipositsioonilt. Nii saab iga osaleja sõita viis eelsõitu, kui oled piisavalt hea pääsed poolfinaali ja finaali. Igas sõidus jagatakse punkte finišeerimise järjekorra alusel: 3 parimale, 2 teisele, 1 kolmandale ja
viimane jääb punktita. Üks võistlussõit tähendab nelja ringi, mis läbitakse kokku umbes minutiga, see tähendab, et koos eelsõitude ja finaalidega on maksimaalse sõitjate arvu korral ühel masinaklassil 23 võistlussõitu. 23 starti ja finišit umbes kahe ja poole tunniga – pealtvaatajale on speedway korralik adrenaliinipauk.
Sõidetakse spetsiaalsete minimaalselt 77kg kaaluvate mootorratastega, mis on konstrueeritud selliselt, et ovaali võimalikult kiirelt läbida. Tsiklil on ainult üks käik ja puuduvad pidurid, sest pidurdamiseks pole lihtsalt vajadust.
Neljataktilisi ühesilindrilisi mootoreid toidavad metanool ja kastoorõli. 500cc soolomootorratta kiirendus 0-100ni on muide 2,7 sekundit seega on ala neile, kellele meeldib kiirus.

Eesti speedway võistlustel kehtivaid hooaja reegleid vaata siit.